אודותיי

ד״ר גדעון בורשטין - אורטופד מנתח

מנהל היחידה להחלפות מפרקים בשיבא תל השומר

  • החלפות מפרקי ברך וירך
  • טיפול בפגיעות ספורט
  • פגיעות במניסקוס
  • פגיעות סחוס ורצועות

ד"ר גדעון בורשטין מנהל יחידת החלפת מפרקים בבית החולים שיבא משנת 2020, ומנהל השרות להחלפת מפרקים בשיבא משנת 2010. ד"ר בורשטין בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב משנת 1994, סיים התמחות באורטופדיה בבית החולים שיבא בשנת 2002, רכש תת התמחות בהחלפת מפרקים בבית החולים האוניברסיטאי מינסוטה מיניאפוליס ארה"ב בשנת 2003, ותת התמחות נוספת ברפואת ספורט בבית החולים לנוקס היל נוי יורק ארה"ב בשנת 2004, כל תת התמחות ארכה כשנה.

ד"ר גדעון בורשטין עוסק כרופא אורטופד באבחון וטיפול בבעיות במפרק הברך, הן כמומחה בהחלפת מפרקים וכמומחה בפגיעות ספורט. שתי התמחויות אלו מאפשרות לו ראיה כוללת, ומנעד רחב של פתרונות אותם הוא מיישם באופן קבוע ושמרני, המתבטאים באבחון וטיפול מיטבי ביחס למטופל ולאורחות חייו. הוא עוסק בשימור ושחזור של מפרק הברך ובמידת הצורך כמוצא אחרון הוא מבצע החלפת מפרק. 

ד"ר גדעון בורשטין עוסק בתחום ייחודי של תיקוני ציר הגפה, באמצעות ניתוחי ברכיים המשלבים תיקוני ציר הגפה התחתונה, וטיפול בנזקי רצועות, סחוס ומניסקוס בברך. ד"ר גדעון בורשטין רכש ניסיון עשיר בביצוע ניתוחי ברך מורכבים, בהם נדרש לתת מענה למספר בעיות בו זמנית, ולטפל בניתוח אחד בסחוס, מניסקוס ובשינוי ציר הברך. בטיפול בבעיות מניסקוס, סחוסים, בעיית יציבות המפרק, נזק רצועתי ובעיות משולבות של עיוותים בציר הרגל קיים מנעד רחב של פתרונות שונים. כמו כן עבור כל מטופל ההתייחסות והשיקולים לטיפול האידיאלי שונים. במקרים בהם קיימת בעיה משולבת כגון עיוותי ציר, נזקי סחוס ומניסקוס, המצריכה מתן טיפול ומענה למספר בעיות בו זמנית, חלק מהמטופלים ידרשו לטיפול כולל וחלקם לטיפול ספציפי. לעיתים נדרש להבין את המשמעות של שימור ושחזור של מפרק הברך או אי שימור ושחזור, ולעיתים נדרש לבצע בטיפול אחד שילוב של שימור, שחזור והחלפת מפרק באופן חלקי.

רבים מהמטופלים מעוניינים לבצע פעילות בעצימות גבוהה, גם כאשר הפגיעה המפרקית שלהם מתקדמת ביותר. גם לקבוצת מטופלים אלה אנו מנסים לשמר את המפרק ככל שניתן ללא החלפתו, על מנת לאפשר המשך פעילותם העצימה ללא סיכון במפרק מלאכותי. זאת משום

שריצה או פעילות גופנית קיצונית, עלולים לקצר את שרידות משך הזמן שמפרק מלאכותי יתפקד באופן סביר.

ד"ר גדעון בורשטין עוסק באופן קבוע במגוון פתרונות ניתוחיים שמקורם מתחומי אורטופדיה שונים. קיימות בעיות רפואיות רבות המתרחשות לאחר ניתוח החלפת מפרקים. העיסוק השגרתי והיום יומי בתחום של פגיעות ספורט והחלפות מפרקים בו זמנית, מאפשר פתרון מקיף ורב גווני לטיפול בסיבוכים של החלפות מפרקים. דוגמא לכך הוא הצורך בשחרור ארתרוסקופי להידבקויות בברך מוחלפת, שחזור רקמות רכות, ומנגנון היישור אחרי החלפת מפרק הברך.

ד"ר גדעון בורשטין רכש ניסיון עשיר במקרים בהם הטיפול בברך הצריך ידע וניסיון טיפולי רציף, הן בתחום של שימור ושחזור המפרק והן בתחום של החלפת מפרק. הוא רכש ניסיון רב בביצוע ניתוחי ברך מורכבים, המשלבים ניתוח במפרק הברך שכולל שימור, שחזור והחלפת מפרק חלקי. ד"ר בורשטין רכש ניסיון עשיר בביצוע ניתוחים ארתרוסקופיים מורכבים של מפרק הברך, המאפשר לו להתמודד עם מגוון רחב של בעיות מורכבות במפרק הברך, לרבות שחרור הידבקויות של מפרק הברך, המתרחשות כסיבוך לאחר ניתוח החלפת מפרק הברך, ובמקרים שהגישה הניתוחית סמוכה לכלי הדם והעצבים העיקריים של הגפה.

ד"ר גדעון בורשטין הקדיש את התפתחותו המקצועית במסגרת התמחויותיו וההשתלמויות שעבר במשך השנים, מתוך מחשבה ומטרה לעסוק ולטפל בכל בעיות המפרק. זאת מתוך הבנה שבלי כלים לטיפול במגוון הכולל של כל הפגיעות והנזקים במפרק הברך, קשה ביותר להתאים את הטיפול המדויק לאותו מטופל ביחס לצרכיו ולציפיותיו. 

 

שייכות לאיגודים:

  • ד"ר גדעון בורשטין חבר באיגוד האורתופדי הישראלי.
  • חבר באיגוד הישראלי לניתוחי ברך וארתרוסקופיות.
  • AOSSM חבר באיגוד האמריקאי לרפואת ספורט.
  • ISAKOS משתייך לארגון הבינלאומי לארתרוסקופיות ופגיעות ספורט.
  • ICRS חבר בארגון הבינלאומי לטיפול בשחזור פגיעות סחוס.

טיפולים לכאבי מפרקים

החלפת מפרקים ברך וירך ADULT – RECONSTRUCTION

החלפות ראשוניות של מפרק ירך/ברך וברך על רקע שחיקה ניוונית –אוסטוארטרוזיס.

החלפת מפרק ירך/ברך על רקע ארטרוזיס פוסט טראומטי.

החלפות של מפרקי ירך בעקבות עיוותים נרכשים או מולדים AVN) DDH מחלות ראומטולוגיות ומטבוליות)

טיפול שמרני בשחיקה סחוסית – אוסטוארטרוזיס ,פגיעות סחוס במפרק הירך, ברך וקרסול

טיפול שמרני – ביולוגי בהזרקות למפרקים פגועים לשיפור ושימור תפקוד והפחתת כאבים (כולל הזרקות סרום ופלסמה).

טיפול ניתוחי בשחיקה ניוונית – אוסטאוארטרוזיס שאינו החלפת המפרק (CONSERVATIVE OSTEOTOMIES).

טיפול מתקן – משחזר בפגיעות סחוס ממוקדות -פוקאליות (השתלת סחוס,השתלות תחליפי סחוס).

טיפול בפגיעות ספורט

טיפול בפריקות פיקה בילדים וצעירים, שחזור רצועות הפיקה (MPFL) ואוסטאוטומיות PATELLAR DISLOCATION 

טיפול בתגובות מאמץ מוסקלוסקלטאליות ,שברי מאמץ, קרעי רצועות וגידים, דלקות אקוטיות וכרוניות, פגיעות ממאמץ פטטיבי OVERUSE 

טיפול ניתוחי לכאבים ממפרק הפיקה – (פטלופמוראלים) בברכיים

טיפול בפגיעות סחוסי הפיקה

טיפול בפגיעות וכאבים של מפרק הירך, ארטרוסקופיות של מפרק הירך.

תפירת קרעי מניסקוסים בברכיים ניתוחים ארטרוסקופיים לתיקון.

טיפולים ללא ניתוח- שמרניים, לכאבים בברכיים -פטלופמוראלים.

•  שחזור רצועות בברך וטיפול בחסר יציבות

• ארטרוסקופיות יעודיות לטיפול בגידולים סינוביאלים בברך

דילוג לתוכן